Filozofia MY4D

Z roku na rok żyjemy coraz szybciej… Rozwijające się technologie, ogrom bodźców, nawał informacji oraz codziennych obowiązków nie ułatwiają nam życia. Często jesteśmy, przemęczeni, sfrustrowani i nieszczęśliwi. W wielu przypadkach nie mamy wpływu na zmieniający się świat i najbliższe otoczenie. Jednak każdy z nas ma wpływ na samego siebie, swoje samopoczucie i jakość życia. To Twoja osobista odpowiedzialność, aby zapoczątkować proces zmian poprzez kompleksową pracę nad sobą i nauczyć się optymalnego zarządzania swoją energią. To właśnie ona jest Twoim największym życiowym zasobem. To czego potrzebujesz do osiągnięcia rezultatów jest przede wszystkim w Tobie.

Masz do dyspozycji potencjał w trzech obszarach:
person

Umysłu

Emocji

accessibility_new

Ciała

Czy wiesz, że Twoja życiowa energia zmienia się w tych trzech płaszczyznach na zasadzie współzależności, tak jak ciecz w naczyniach połączonych?

Każda zmiana energii w jednym obszarze wywołuje zmiany w pozostałych. Zatem jeżeli osłabisz ciało np. poprzez pominięcie zjedzenia śniadania, czy zbyt intensywny, wyczerpujący trening nie będziesz efektywnie myślał. Z drugiej strony sprzyjające przekonania i myśli poprawią kondycję biochemiczną Twojego organizmu. Skupieni na rozwoju intelektualnym zapomnieliśmy o tym, że jesteśmy częścią natury i podlegamy jej prawom, tak jak każdy żywy organizm. Ignorowanie ciała, a w tym sygnałów, które wysyła nam każdego dnia, jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do wypalenia zawodowego, depresji, dysfunkcji, a nawet choroby. Indywidualna praca z ciałem jest warunkiem koniecznym i bazowym do Twojego rozwoju. Maksymalne wykorzystanie Twojego potencjału w życiu i biznesie jest możliwe tylko wtedy, gdy będziesz wykorzystywał w sposób harmonijny swoją energię we wszystkich obszarach, w efekcie odkrywając swój 4-ty Wymiar.

4-ty Wymiar to optymalny stan, odczuwalny tylko dla Ciebie, w którym masz poczucie, że jesteś we właściwym miejscu, czasie, z właściwymi ludźmi. Jesteś spokojny, radosny, spełniony, żyjesz i pracujesz z pasją oraz pełnym zaangażowaniem. W pełni czujesz co Ci służy.

To jest chwilowy stan, bo Twój umysł, ciało i emocje pozostają w ciągłym ruchu, wszystko dynamicznie się zmienia. Możesz jednak nauczyć się mając do dyspozycji wiedzę, narzędzia i Twoją własną uważność, aby przebywać w 4-tym Wymiarze częściej, czy tak długo, jak jest to możliwe. Nie można naładować się raz na całe życie. Podróż odkrywania siebie i swojej drogi musi trwać.

MY4D, czyli Mój 4-ty Wymiar, to autorski projekt opracowany w ujęciu holistycznym, oparty o szeroką wiedzę biznesową i naukową oraz poparty wieloletnimi obserwacjami i własnym doświadczeniem. Umożliwi Ci dobranie najlepszych narzędzi dla Ciebie, Twojej koncepcji i drogi życia, czy profilu zawodowego.
Katarzyna Warelis autorka

Katarzyna Warelis

Propagatorka 4-tego Wymiaru w życiu i biznesie. 
Stworzyła autorskie programy edukacyjno-szkoleniowe m.in.:
  • 4-ty Wymiar w Sprzedaży
  • 4-ty Wymiar w Zarządzaniu i Przywództwie
  • Mój 4-ty Wymiar
  • Hormony Szczęścia w życiu i biznesie
Menu